V čem jsou superpotraviny super?

22.02.2016 17:50

Poslední dobou se pojem superpotravina hodně rozšířil. Mnoho lidí ale stále neví, v čem jejich význam spočívá. Pojďme se Superpotravinypodívat na to, proč jsou tyto potraviny super.

Superpotraviny jsou ty, které jsou pro naše tělo opravdu prospěšné. Je to díky obsahu důležitých látek a živin, vitamínů, minerálů a antioxidantů, které příznivě ovlivňují obranyschopnost. Dále mohou působit jako prevence proti různým onemocněním.

Asi nejoblíbenější superpotravinou jsou 100% přírodní šťávy, které se vyrábějí například z jablek, aloe vera, arónie, acai, rakytniku řešetlákového, goji, borůvek, brusinek, bezinek, vinných hroznů, ale také ze zeleniny. Zeleninové navíc obsahují vlákninu, která může být rychlou pomocí od hladu. Další výhodou zeleninových šťáv je nízké procento cukru.

Z čeho všeho se šťávy dají vyrobit?

Můžeme použít dostupné ovoce a zeleninu. Výborná šťáva je například z arónie, brusinek, rakytniku,borůvek, ale také z brambor, dýně, merkve, celeru nebo okurky. Pokud si vybereme méně dostupnou variantu, je potřeba si obstarat již hotové šťávy. Například aloe vera, acai, černý rybíz, malina, goji nebo granátové jablko.

Tipy na super šťávy:

Zelený mladý ječmen

Velmi známá zelená potravina. Je skvělým antioxidantem, který zároveň podporuje imunitu a dodává energii. Také brání překyselování organismu. Vyzkoušejte například AWA superfoods Zelený mladý ječmen ve výhodném balení a dostanete shaker zdarma.

Goji kustovnice čínská

Goji plodyDalší velmi neobvyklou, ale výbornou šťávou je Goji Hymalio. Nejen, že vás dostane svou specifickou chutí, zároveň podporuje imunitní systém, snižuje stres, zlepšuje zažívání, podporuje centrální mozkový systém, zlepšuje paměť a soustředění ( brainfood ) a je velmi silným antioxidantem.

Noni - morinda

Další zázračnou a neobvyklou superpotravinou je šťáva z Noni, která se vyrábí z Bio plodů. Působí jako skvělé antidepresivum, adaptogen a posiluje imunitu, navíc zlepšuje trávení, detoxikuje a regeneruje buňky. Také vám pomůže zlepšit paměť a koncentraci. Více

Moringa - prášek z listů

Moringa olejodárná ( "zelený diamant z Indie" nebo též křenový nebo paličkový strom ) je zázračný strom dorůstající výšky až 12 metrů ( využívají se květy, listy, lusky, kořen a větvě, kterou jsou potravou pro dobytek ),  původem z porůří Himalájí,  je zdrojem Vitamin A ( beta-karoten ) , vitamín B1( thiamin ), vitamin B2 ( riboflavin ), vitamín B3 ( niacin ), vitamin B6 ( Pyridoxine ), Vitamin B7 ( biotin ), B9 kyseliny listové , vitamin C ( kyselina askorbová ), Vitamin D ( cholekalciferol ), vitamin E ( tokoferol ) a vitamín K, dále nenasycené mastné kyseliny Omega 3,6 a 9, minerálů ( železo, zinek, hořčík, draslík, fosfor, vápník, měď a mangan ) a 18 esenciálních aminokyselin.
 
 

Tak co? Kterou superpotravinu vyzkoušíte Vy?

Co vše patří mezi superpotraviny?

Kde koupit superpotraviny?